سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول قبل از خرید نرم افزار توسط مشتریان

در این بخش برخی از سوالاتی که اغلب مشتریان قبل از خرید نرم افزار از کارشناسان ما می پرسند را قرار دادیم . این سوالات را میتوانید در این قسمت مطالعه کنید:

سیستم  پرسیس رای بین کاملاً مبتنی بر وب طراحی شده است و این امکان را برای مدیران، کارکنان و مشتریان سازمان فراهم می‌سازد تا در هر مکان و زمان به اطلاعات دسترسی داشته باشند. بنابراین محدودیت‌های جغرافیایی و زمانی از بین می‌رود و در صورتی که سازمان دارای دفاتری در نقاط مختلف جغرافیایی باشد، تمامی دفاتر به صورت یکپارچه و آنلاین به سیستم متصل خواهند بود.  این به آن معناست که برای استفاده از نرم افزار فارغ از اینکه از چه سیستم عاملی استفاده می‌کنید، می‌توانید نشانی مورد نظر را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کنید و به راحتی از سیستم استفاده کنید.

محصولات شرکت مهندسی پرسیس رای بین ، با استفاده از تکنولوژی  ASP.NET  تولید شده است.و به منظور پیاده ‌سازی منطق کاری سیستم های یکپارچه  ، از معماری کاملاً شی‌گرا (SOA) استفاده می کند و این امکان برای کاربران به وجود آمده که در هر زمان و مکان خارج از سازمان که امکان اتصال به اینترنت یا Web وجود داشته باشد، بتوانند با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود به سیستم متصل و فعالیت‌های مورد نیاز خود را انجام دهند.

در طراحی پایگاه داده از تکنولوژی  SQL Server استفاده شده است و از آنجا که حفظ امنیت اطلاعات موجود در سازمان ، اهمیت بسیار بالایی دارد این شرکت با استفاده از پیشرفته‌ترین متدولوژی‌های روز دنیا به ‌منظور محرمانگی بانک اطلاعاتی و حفظ امنیت سرور، امنیت داده‌های سازمان را تضمین می‌نماید.

خیر ، نرم افزار پرسیس رای بین روی سرورهای مجازی اینترنتی  VPS قابل نصب می باشد از نظر بستر پیاده سازی نیز میتواند بصورت چند کاربره و تحت شبکه  روی تمامی شبکه های بستر TCP/IP   کار کند این موضوع میتواند یک شبکه محلی  local یا یک شبکه درون سازمانی MPLS   یا یک شبکه با بستر اینترنت  VPN ، STATIC  IP  باشد .

رای بین با به‌کارگیری شیوه طراحی رسپانسیو به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید بر روی هر ابزاری (PC ، لپ‌تاپ، تبلت و تلفن همراه) از این سیستم استفاده کنید.

در سیستم پرسیس رای بین با توجه به طراحی ماژولار نرم‌افزار، این امکان وجود دارد که تنها یک ماژول یا ماژول‌هایی که مورد نیاز است، خریداری شود و لزومی به خرید تمام قسمت‌های نرم افزار به‌صورت یکجا وجود ندارد.

به دلیل قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار هیچ شخصی مجاز به واگذاری نرم افزار به شخص دیگری نیست و این خرید صرفا برای خریدار اولیه تایید شده و نباید برنامه واگذار گردد و شرکت نرم افزاری از حق قانونی جهت پیگیری قضایی این مورد برخوردار است.

 بله ، در نرم افزار رای بین میتوانید چند شرکت مجزا را مدیریت کنید این موضوع بدین معنی است که شما هر شرکت را با اطلاعات تفکیک شده در بانکهای اطلاعاتی مختلف توسط یک برنامه مدیریت می کنید. می توان در این نرم افزار همزمان چند شرکت را تعریف کرد و با خرید یک نرم افزار و پرداخت هزینه برای فعالسازی شرکت های دیگر ، حسابهای همه شرکتها را نگهداری کنید . در صورتی که سازمان دارای دفاتری در نقاط مختلف جغرافیایی باشد، تمامی دفاتر به صورت یکپارچه و آنلاین به سیستم متصل خواهد شد.

خیر ، این نرم افزار کاملا” توسط متخصصین داخلی شرکت فن آوری اطلاعات  پرسیس رای بین تولید شده است . و کپی یا ترجمه هیچ نرم افزار دیگری نیست .

محیط نرم افزار رای بین  بصورت کاملا فارسی و با رابط گرافیکی ساده و تا حد ممکن کاربر پسند طراحی شده اند تا کاربران مبتدی نیز سریع تر با قسمت های مختلف نرم افزار ارتباط برقرار کنند. برخی کتاب های راهنمای سیستم های اصلی رای بین نیز بصورت تصویری (تهیه تصاویر از محیط برنامه و شرح آن) آماده شده است که همراه با پکیج مربوطه قابل ارائه خواهد بود تا پرسنل شما با مطالعه آنها به راحتی با قسمت های نرم افزار آشنا شوند. همچنین کارشناسان پشتیبانی ما بصورت تمام وقت بصورت آنلاین و در ساعات اداری از طریق شماره تلفن های شرکت درخدمت شما هستند تا در صورت لزوم از ایشان راهنمایی بگیرید.

در این نرم افزار سعی شده تمام نیاز یک کسب و کار در قالب یک اتوماسیون یکپارچه پاسخ داده شود، امکاناتی مانند: صدور فاکتور، ثبت اطلاعات مشتریان، سیستم حقوق و دستمزد پرسنل، مدیریت وظایف، مدیریت مالی و وجوه نقد  ، امور قراردادها و  … ارائه شده است. در برخی موارد که نیاز به همگام سازی با بانک اطلاعاتی سایر نرم افزارها نیاز باشد توسط تیم استقرار رای بین بررسی میگردد و با پرداخت هزینه انجام می پذیرد.

نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی رای بین یک پکیج نرم افزاری کامل است که تمامی فرم ها و فرآیندهای مورد نیاز را پیش بینی و تولید کرده است که میتواند در کلیه کسب و کارها از کوچک تا صنعتی مورد بهره برداری  قرار گیرد . ولی اگر شرکت شما  بر حسب فرایندهای کاری  به خصوص نیاز به تغییرات داشته باشد در اینصورت با شرکت تماس بگیرید و خواسته خود را مطرح نمایید . تیم ما پس از بررسی به درخواست شما پاسخ میدهد که آیا این سفارشی سازی قابل انجام شدن میباشد یا خیر،  سپس با اعلام هزینه صورت میپذیرد.

می توانید از طریق تماس با شماره 02188218038  بخش فروش شرکت جهت هماهنگی جلسه دمو ، اطلاع از تعرفه و قیمت ماژول های نرم افزار و همچنین پیش فاکتور اقدام نمایید . و همچنین از طریق پرکردن فرم درخواست مشاوره و دمو، درخواست خود را برای ما ارسال فرمایید.

شرکت به ازای هر ماژول یک کاربر به صورت رایگان به شما ارایه میدهد و در صورت نیاز به کاربران اضافی هزینه جداگانه محاسبه و دریافت میگردد . لازم به ذکر است هر کاربر در صورت تایید ادمین سیستم قابلیت دسترسی به کل ماژول ها را خواهد داشت .

بله ، به دلیل ماژولار بودن نرم افزار هر زمان بنا بر نیاز شرکت و یا سازمان شما میتوانید تعداد کاربران و یا ماژول های مورد استفاده  را افزایش دهید .

در حال حاضر امکان دریافت و نصب نسخه دمو برای کاربران وجود ندارد و تنها امکان برگزاری جلسه دموی آنلاین برای آشنایی با امکانات نرم افزار وجود دارد.

بله. به دو روش میتواند پشتیبان گیری از اطلاعات صورت گیرد. روش اول بر روی سرور شرکت میزبان (رای بین) ذخیره شود. روش دوم  اینکه پشتیبان گیری بر روی سرور شرکت شما انجام شود .هرکدام از این روش ها تعرفه های متفاوتی دارد که در هنگام عقد قرارداد خرید مشخص می کنید .

پشتیبانی محصولات ما از 3 طریق امکان پذیر است:

  • از طریق ثبت تیکت : برای این منظور وارد قسمت ثبت تیکت در کارتابل نرم افزار پرسنلی شده و سوالات و درخواست خود را ارسال می نمائید. کارشناسان ما در اسرع وقت درخدمت شما خواهند بود.
  • از طریق اتصال از راه دور(ریموت) : با دارا بودن اینترنت در محل خود ، میتوانید بصورت رایگان از خدمات اتصال از راه دور (ریموت) ما بهره مند شوید.
  • از طریق حضور فیزیکی کارشناس در محل: درصورتی که عملیات پشتیبانی از راه دور و اینترنت در محل شما به تشخیص کارشناسان پشتیبانی امکان پذیر نباشد ، میتوانید جهت تعیین وقت قبلی جهت اعزام کارشناس در محل با دریافت هزینه ، با شماره های شرکت بخش پشتیبانی تماس حاصل نمائید.

خیر. ثبت تیکت در مرکز پشتیبانی بدون هزینه است . در حالتی که نرم افزار به صورت لوکال روی سرور مشتری نصب شده است پشتیبانی برای سال اول رایگان است ( مگر زمانی که مشتری نیازمند خدمات حضوری باشد) و از سال دوم به بعد پشتیبانی با عقد قرارداد پشتیبانی ممکن خواهد بود .

در طول مدت قرارداد پشتیبانی،  نرم افزار به صورت اتوماتیک به روز رسانی می شوند و نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

برای نسخه لوکال بر اساس خرید به مدت 4 ساعت برای هر ماژول آموزش رایگان در نظر گرفته شده است که در زمان پیاده سازی برگزار می شود . برای مشتریانی که در تهران حضور ندارند آموزش به صورت تلفنی و ریموت هم قابل انجام می باشد . چنانچه بیش از این مدت نیاز به آموزش وجود داشته باشد این کار با پرداخت هزینه ممکن خواهد بود .